7 січня – Міжнародний день програмістів

Професійне свято програмістів Міжнародний день програмістів (International Programmers Day) відзначають 7 січня щорічно.

Це свято пов’язане з надзвичайно важливою на сьогодні професією. Люди, що займаються програмуванням, суттєво полегшують наше життя, даючи команди автоматизованим машинам. Зазвичай такі слова як «комп’ютер» та «програміст» асоціюються у нас із звичайним персональним комп’ютером або ноутбуком. Однак це не зовсім відповідає реальності. Всі складні електронні прилади, від маленького пульту управління до масивного промислового верстату мають влаштований комп’ютер, який потребує налаштування, програмування та відповідного обслуговування. Цей день ми маємо змогу вшанувати всіх програмістів та комп’ютерників, що роблять наше життя легшим та цікавішим через нові технологічні розробки.

В наші дні комп’ютерник не тільки поширена, але досить популярна професія. Спеціалісти, які займаються програмуванням, а також настройкою та ремонтом комп’ютерної техніки, потрібні всюди.

Саме 7 січня стали вперше відзначати Міжнародний день програміста. Можна зустріти й інший варіант дати – День комп’ютерника і програміста, що відзначають на 256 день року, адже саме таке число відповідає максимальній кількості чисел, які можна виразити за допомогою 1 байта. Але IT-спільнота України  відмовилась від його святкування через те, що воно мало російське коріння і сновним святом став саме Міжнародний день програмістів 7 січня.

А поки тривають зимові канікули пропонуємо відпочивати з користю.

Один із найкращих способів навчитися кодувати — грати в ігри:

 Ігри з кодуванням. Розробник радить 10 найкращих онлайн-ігор для вивчення програмування

16 ресурсів для покращення навичок з кібербезпеки

Кібербезпека – важлива тема для всіх, включно для дітей. Майже у всіх дорослих та дітей є смарт-ґаджети, та майже всі можуть вільно користуватись інтернетом. Незважаючи на те, що більшість соціальних мереж припускають, що їхнім користувачам більше 13 років, зазвичай діти починають використовувати ці послуги значно раніше. Діти грають в інтернеті, заходять на шкільні форуми, спілкуються із друзями. Саме тому важливо, щоб діти вже з раннього віку розуміли, як слід поводитися в інтернеті, а також вміли розпізнавати небезпеки.

Весела гра про інтернет!

ЗДОЛАЙ ШАХРАЯ

Основи кібербезпеки для школярів: чому курс унікальний та як стати учасником

Безпека дітей в інтернеті для батьків

СТОРІНКА ПРАВИЛ БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ІНТЕРНЕТІ